Teslimat ve İade Şartları

Siparişin Teslimat Süresi

SunucuMarket sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini önalanda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Normal şartlarda SunucuMarket üzerinden yaptığınız alışverişler, onayının sağlıklı olarak alınması halinde Marmara bölgesi içine onay e-postanın takip eden 1-4 iş günü içerisinde, Marmara bölgesi dışındaki tüm şehirlere onay e-postanın takip eden 3-5 iş günü içerisinde anlaşmalı kargolarımız ile ulaştırılmaktadır.

Hafta sonu Siparişleri

Hafta sonları vemiş olduğunuz siparişler sonraki Pazartesi günü işleme alınacağından Salı gününden önce adresinize ulaşmayacaktır. Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Havale

Havale ile yaptığınız alışverişlerde, teslimat süresinin başlangıcı siparişi verdiğiniz zaman değil sipariş tutarının havale ile hesaplarımıza geçtiği andır.

Alıcı Bilgileri

SunucuMarket üzerinden vermiş olduğunuz siparişlerde, "Teslimat Bilgileri" kısmı dikkatlice doldurulmalıdır. Siparişlerinizi, belirlediğiniz alıcının ancak kimlik ibrazı karşılığında teslim alabileceğini unutmayınız.

Adres Bilgileri

Siparişin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız.

Hatalı ve Eksik Siparişler

Teslim aldığınız paketi kargo görevlisi yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir kırık, hasar veya eksiklik gördüğünüzde tutanak tutturunuz veya tarafımızla derhal iletişime geçiniz.

İade

İade edilecek ürünler anlaşmalı kargo şirketimiz ile gönderilmelidir.

Ürün iadelerinde kargo ücretleri müşteriden tahsil edilir.

İkinci el ürünlerde iade SATICI inisiyatifindedir.

Ambalajı yırtık kutusu açılmış, kullanılmış ya da tekrar satılmayacak derecede tahrip edilmiş ürün iadeleri geri alınmaz.

Teslim tarihinden itibaren 14 günlük süre içinde iade formunu doldurarak faturası ile birlikte iade edebilirsiniz.

İadeler de varsa ürün eksiksiz ve sağlam olarak gönderme sorumluluğu müşteriye aittir. Müşteri ürünü eksiksiz olarak iade etmemesi durumunda ürün iadesi değerlendirilmeye alınmaz ve tutar iade edilmez.

İptal

Siparişleriniz kargoya teslim edilmeden sitemizde yer alan iletişim kanallarıyla tarafımıza ulaşarak sipariş iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Kargoya teslim edilmiş siparişler için iade işlemleri kargodaki ürünlerin geri çağrılmasından sonra yapılabilecektir.

Sipariş iptali yapıldıktan sonra ödeme iade işlemleri başlatılacaktır.